Vi er her af en årsag

MeeW er det nye og moderne jobmarked. En danskejet teknologi virksomhed, der digitaliserer og automatiserer flere sider af beskæftigelsen og jobmarkedet. Vi nytænker beskæftigelsen på en simpel og kreativ måde.

MeeW blev konceptutaliseret i 2015, og vores digitale platform blev lanceret i Danmark den 27. November 2017. Vi er verdens første sociale og holistiske beskæftigelses platform, peer-to-peer kompetence-markedsplads og karriere netværk. I én og samme platform.

vi tror på et åbent og frit arbejdsmarked

sådan som det burde være

Hvad vi står for

Vi tror på at du kan åbne dit digitale medie, og arbejde med det du elsker, når det passer dig. Vi tror på at landegrænser ikke eksisterer, og at vi bør kunne handle kompetencer og produkter på tværs af disse uden at skulle stå til regnskab overfor en chef.

MeeW er Me og We. Det er du og jeg. Det er vores alles eje og link til en hverdag, hvor du har friheden til at arbejde når du vil og med dine passioner, din kunst eller forretning.

CEO & PARTNER

Armin

armin@meew.dk

IT-ARCHITECT

David

HEAD OF FINANCE

Pernille

pernille@meew.dk

FULLSTACK DEVELOPER

Sidney

CHIEF LEGAL OFFICER

Nanna

nanna@meew.dk

FULLSTACK & BACKEND DEVELOPER

Bekir

FULLSTACK DEVELOPER & PROJECT MANAGER

Sebastian

sebastian@meew.dk

BUSINESS DEVELOPER

Henrik

henrik@meew.dk

SENIOR DEVELOPER

Sandor

QUALITY ASSURANCE SPECIALIST

Jesper

SENIOR DEVELOPER

Alexander

CTO & PARTNER

Christoffer

christoffer@meew.dk

CFO & PARTNER

Mikkel

mikkel@meew.dk

FULLSTACK & BACKEND DEVELOPER

Ludvig

SENIOR DEVELOPER

Rasmus

VISUAL DESIGNER & WORDPRESS EXPERT

Kenny

CMO & PARTNER

Micky

mw@mickyweis.com

Så langt er vi kommet – indtil videre

Pin It on Pinterest