Vi er her af en årsag

MeeW er det nye og moderne jobmarked. En danskejet teknologi virksomhed, der digitaliserer og automatiserer flere sider af beskæftigelsen og jobmarkedet. Vi nytænker beskæftigelsen på en simpel og kreativ måde.

MeeW blev konceptutaliseret i 2015, og vores digitale platform blev lanceret i Danmark den 27. November 2017. Vi er verdens første sociale og holistiske beskæftigelses platform, peer-to-peer kompetence-markedsplads og karriere netværk. I én og samme platform.

vi tror på et åbent og frit arbejdsmarked

sådan som det burde være

Hvad vi står for

Vi tror på at du kan åbne dit digitale medie, og arbejde med det du elsker, når det passer dig. Vi tror på at landegrænser ikke eksisterer, og at vi bør kunne handle kompetencer og produkter på tværs af disse uden at skulle stå til regnskab overfor en chef.

MeeW er Me og We. Det er du og jeg. Det er vores alles eje og link til en hverdag, hvor du har friheden til at arbejde når du vil og med dine passioner, din kunst eller forretning.

CEO & PARTNER

Armin

armin@meew.dk

IT-ARCHITECT

Mohammed

david@meew.dk

HEAD OF FINANCE

Pernille

pernille@meew.dk

FULLSTACK DEVELOPER

Sidney

CHIEF LEGAL OFFICER

Nanna

nanna@meew.dk

FULLSTACK DEVELOPER & PROJECT MANAGER

Sebastian

sebastian@meew.dk

HEAD OF SALES

Caroline

caroline@meew.dk

SENIOR DEVELOPER

Sandor

SENIOR DEVELOPER

Alexander

CMO & PARTNER

Micky

mw@mickyweis.com

FULLSTACK & BACKEND DEVELOPER

Bekir

CTO & PARTNER

Christoffer

christoffer@meew.dk

CFO & PARTNER

Mikkel

mikkel@meew.dk

FULLSTACK & BACKEND DEVELOPER

Ludvig

SENIOR DEVELOPER

David

david@meew.dk

VISUAL DESIGNER & WORDPRESS EXPERT

Vlad

Så langt er vi kommet – indtil videre

Pin It on Pinterest