Vi er her af en årsag

MeeW er det nye og moderne jobmarked. En danskejet teknologi virksomhed, der digitaliserer og automatiserer flere sider af beskæftigelsen og jobmarkedet. Vi nytænker beskæftigelsen på en simpel og kreativ måde.

MeeW blev konceptutaliseret i 2015, og vores digitale platform blev lanceret i Danmark den 27. November 2017. Vi er verdens første sociale og holistiske beskæftigelses platform, peer-to-peer kompetence-markedsplads og karriere netværk. I én og samme platform.

vi tror på et åbent og frit arbejdsmarked

sådan som det burde være

Hvad vi står for

Vi tror på at du kan åbne dit digitale medie, værende computer, telefon eller hologram i fremtiden, og arbejde med det du elsker, når det passer dig. Vi tror på at landegrænser ikke eksisterer, og at vi bør kunne handle kompetencer og produkter på tværs af disse, uden at skulle stå til regnskab overfor en chef.

MeeW er Me og We. Det er du og jeg. Det er vores alles eje og link til en hverdag, hvor du har friheden til at arbejde når du vil og med dine passioner, din kunst eller forretning.

GRAPHIC DESIGNER

Rikke

rikke@meew.dk

HEAD OF SALES

Cecilie

cecilie@meew.dk

CEO & PARTNER

Armin

armin@meew.dk

GRAPHIC DESIGNER & WEB DEVELOPER

Mohammed

mohammed@meew.dk

HEAD OF FINANCE

Pernille

pernille@meew.dk

BACK END DEVELOPER

Alex sarca

CHIEF LEGAL OFFICER

Nanna

nanna@meew.dk

CUSTOMER CARE ADVISOR

Aladdin

aladdin@meew.dk

HEAD OF ACADEMY

Lykke

lykke@meew.dk

FULLSTACK DEVELOPER

Alexander

alexander@meew.dk

CMO & PARTNER

Micky

mw@mickyweis.com

CTO

Alex

alex@meew.dk

DIGITAL MARKETING ASSISTANT

Andreas

andreas@meew.dk

LEAD DEVELOPER

Bogdan

FULLSTACK DEVELOPER

Kacey

kacey@meew.dk

GRAPHIC DESIGNER

Simone

simone@meew.dk

BUSINESS DEVELOPER

Christoffer

christoffer@meew.dk

CFO & PARTNER

Mikkel

mikkel@meew.dk

HEAD OF PREES & PR

Michelle

michelle@meew.dk

FULLSTACK DEVELOPER

David

david@meew.dk

SOCIAL MEDIA MANAGER

Kristine

kristine@meew.dk

QUALITY ASSURANCE

Vlad

Så langt er vi kommet – indtil videre